Oyun Oyun İndir Oyun Dowload Oyun Crack Serial Oyun Pack Oyun Oyun Dowload Serial Crack Pack;
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Flood Nedir? Neden Yapılmamalıdır? Anlatim..

2 posters
YazarMesaj
µяѕuσv™
Kurucu Admini
Kurucu Admini

Erkek Mesaj Sayısı : 346
Yer : İstanbul
Takımı : Beşiktaş
Rep Gücü : Flood Nedir? Neden Yapılmamalıdır? Anlatim.. Reputa10

Flood Nedir? Neden Yapılmamalıdır? Anlatim.. Empty
MesajKonu: Flood Nedir? Neden Yapılmamalıdır? Anlatim..   Flood Nedir? Neden Yapılmamalıdır? Anlatim.. I_icon_minitimePerş. Ekim 09, 2008 11:00 pm

Evet sayın uyelerimiz,cogu defa sitede adminler ve moderatörlerden "Flood yapmayınız!" gibi sözcükler çıkar. Şimdi burda Flood'un açılımını ve neden yapılmaması gerektiğini anlatan bir makale yazacağım.

Evet ilk önce flood nedir onu açıklayayım. Flood'un aslında internette birçok anlamı vardır. Ama bir webmaster (site sahibi, site yöneticisi) gözüyle bakarsak flood kısa zamanda fazla sayıda bağlantı yapmaya denir. Yani birnevi siteye zarar verilmiş olur.

IRC, MSN, vb programlarda ise bu terim, kısa zamanda gereksiz, anlamsız veya aynı mesajı atmaya denir.

Forum sayfalarında ise bu işi yapanlar çok ama çok fazladır. Mesela ben bir forum sitesine üye olmuştum. Benden bir hafta sonra biri üye oldu. Onun mesaj sayısı benimkini geçmişti. Boş yere mesaj atıyordu. Sonunda admin onu banladı Flood Nedir? Neden Yapılmamalıdır? Anlatim.. Biggrin.

Forum sayfaları chatleşme programlarına benzemez. Forum sayfalarında "bir yere" değil, "her yere" hitap eden mesajlar vardır. Mesela biri sizin açtığınız konuya, o konuya alakasız birşey yazsa hoşunuza gider mi? Tabi ki gitmez. O kişi internetin günahlarından olan, Flood'u yapmıştır bir kere. Üstüne yapışır o "Flooder (Floodcu)" damgası. Sitelerde saygısı olmaz. İnternet ortamı resmen dışlar...

Nedense bu yazıyı yazma gibi bir istek doğdu içime. Çünkü sitemizde o kadar çok flood yapan üyeler var ki, gören de sanacak en çok mesaj yazana ödül verecekler....

Unutmayın arkadaşlar, çok mesaj atmak önemli değildir, gerekli mesaj atmak önemlidir. Umarım bu flood olayını ciddiye alırsınız. Yoksa yöneticilerden böyle bir istekte bulunmak zorunda kalacağız.
http://oyunpaylas.forummum.com
mardin1234
Çaylak Oyuncu
Çaylak Oyuncu
mardin1234

Erkek Mesaj Sayısı : 15
Yer : istanbul

Flood Nedir? Neden Yapılmamalıdır? Anlatim.. Empty
MesajKonu: Geri: Flood Nedir? Neden Yapılmamalıdır? Anlatim..   Flood Nedir? Neden Yapılmamalıdır? Anlatim.. I_icon_minitimeC.tesi Kas. 15, 2008 12:39 pm

Anlaşıldı

Flood Nedir? Neden Yapılmamalıdır? Anlatim..
1 sayfadaki 1 sayfası