Oyun Oyun İndir Oyun Dowload Oyun Crack Serial Oyun Pack Oyun Oyun Dowload Serial Crack Pack;
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Ripli oyunlar nasıl kurulur? ( Resimli anlatım )

YazarMesaj
µяѕuσv™
Kurucu Admini
Kurucu Admini

Erkek Mesaj Sayısı : 346
Yer : İstanbul
Takımı : Beşiktaş
Rep Gücü : Ripli oyunlar nasıl kurulur? ( Resimli anlatım ) Reputa10

Ripli oyunlar nasıl kurulur? ( Resimli anlatım ) Empty
MesajKonu: Ripli oyunlar nasıl kurulur? ( Resimli anlatım )   Ripli oyunlar nasıl kurulur? ( Resimli anlatım ) I_icon_minitimeCuma Ocak 09, 2009 7:52 pm

Uharc iLe Sıkıştırılma Yapılmış ( RIP lenmiş ) Dosyaların Açılımı..

Örnek olarak ripgamezz tarafından uharc ile sıkıştırılan Heroes of the Pacific oyununu açmak istersek eğer,
Yukarıdaki resimde görüldüğü gibi winrar ile sıkıştırılmış olan indirmiş olduğumuz dosyaları (Heroes.part1,Heroes.part2,Heroes.part3) bir klasörün içine taşıyalım.

Şimdi Winrar yardımıyla klasörün içindeki herhangi bir part'ı seçip sağ tıklayarak açılan menüden "Klasöre çıkart" seçeneği ile bu üç dosyanın tek bir klasör içerisine açılmasını sağlayalım.

Bu işlemi yaptıktan sonra yukarıdaki resimde görüldüğü gibi Heroes klasörümüzün oluşması gerekli. Bu klasörü açıyoruz.

Heroes klasörünü açtığımızda yine karşımıza yukarıdaki gibi sıkıştırılmış dosyalar çıkacak. Önceki işlemde yaptığımız gibi bütün dosyaları seçili hale getirerek "Klasöre Çıkart" seçeneğiyle yine bu dosyaların tek bir klasör içerisine açılmasını sağlıyoruz.

Bu işlemi yaptıktan sonra yine yukarıdaki resimde görüldüğü gibi JFHOP*** klasörünün oluşmuş olması gerekli. JFHOP*** klasörünü de açıyoruz.

Şimdi JFHOP*** klasörünün içeriği yukarıdaki gibi olmalı...

FILE_ID ve JUNGLEFeVER dosyalarının haricinde kalan bütün dosyaları seçerek yukarıdaki resimde olduğu gibi "Klasöre Çıkart" seçeneği ile yine tek bir klasörün içine açıyoruz.

Şimdi yukarıdaki resimde oluşan JFHOP klasörünü açıyoruz.

Her şeyi doğru şekilde yapmışsak eğer, yukarıda göründüğü gibi dosyalar oluşacaktır. Diğer riplenmiş oyunlar için de bu işlem geçerlidir. Şimdi "setup" dosyasını çalıştırarak oyun kurulumuna başlıyoruz. (Oyun dosya isimleri farklılık gösterebilir ama prensip olarak işleyiş aynıdır. Setup.bat dosyası yerine install.bat dosyası olabilir. Hangisi var ise onu çalıştırıyoruz.)

Setup dosyasını çalıştırdığımız zaman, siyah bir dos penceresi içerisinde uharc ile sıkıştırılmış dosyaları otomatik olarak açmaya başlayacaktır. Bu işlem süresi oyundan oyuna değişmektedir. 15-30 dakika arası sürebilir...

Uharc extract işlemi sürerken hiçbir şekilde siyah dos penceresini kapatmayın. "Done! Devam etmek için bir tuşa basın . . ." uyarısını gördüğümüzde oyunumuz artık kurulmuş demektir. Pencereyi kapatabilirsiniz

Pencereyi kapadıktan sonra, oyun klasörümüzün içeriğinin oluşturulduğunu göreceksiniz. Crack dosyası içerisinde herhangi bir mds. dosyası varsa bu dosyayı daemon tools yardımı ile mount ederek oyunun exe dosyasını çalıştırıp (heroes.exe) artık oyuna girebilirsiniz.

Ripli oyunlar nasıl kurulur? ( Resimli anlatım )
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Oyun Riplemek (Resimli Anlatım)
» Crack Nasıl Atılır (Resimli) Anlatım
» GTA IV FuLL rip oyunu indir eksiksiz ve resimli anlatım
» Trade Winds serisi iki oyun birden Resimli anlatım içerde.
» Şuan Bilgisayarınızda Kaç Oyun Hangi Oyunlar Var?